Właściwie dobrane obuwie stanowi dopełnienie kreacji i stanowi o ostatecznej prezencji całej stylizacji. Niestety, ogromna różnorodność na rynku obuwniczym sprawia, że nawet największe miłośniczki mody miewają trudności z podjęciem właściwej decyzji. Jeżeli na co dzień nie śledzimy trendów w magazynach modowych postawmy na klasykę, która nigdy nie zawiedzie.

Obuwie na co dzień – wygoda przede wszystkim

W nadchodzącym sezonie letnim nie zaobserwujemy rewolucyjnych trendów dla obuwia codziennego. Niezmiennym hitem, według magazynów modowych, pozostaną wygodne espadryle i mokasyny ozdobione różnorodnymi, często abstrakcyjnymi printam. Niewysokie koturny w połączeniu z letnią, zwiewną sukienką wysmuklą sylwetkę i dodadzą stylizacji filigranowości nie odbierając przy tym komfortu. Baleriny, klapki i trampki to już absolutne standardy, dla których w damskiej garderobie zawsze znajdzie się miejsce.

Obuwie do pracy i na ważne spotkania – wygodnie, ale i elegancko

Wsuwane czółenka raczej nie znajdą zastosowania w stylizacji do pracy. Te lepiej zostawić na codzienne spotkania z przyjaciółmi. Główną zasadą jakiej bezwzględnie należy przestrzegać przy wyborze obuwia do pracy stanowią zakryte palce. Najbezpieczniej wybrać zatem klasyczne szpilki w odcieniach złotych, cielistych lub postawić na zawsze modną czerń. Wysokie kobiety, które w szpilkach czują się niekomfortowo mogą pokusić się o znane wszystkim kaczuszki, które magazyny modowe uwielbiają wykorzystywać w swoich stylizacjach.

A na romantyczną kolację lub rodzinną okoliczność?

W wieczorowych stylizacjach można pozwolić sobie na nieco większą wariacje. Zmysłowe gladiatorki,  czy sandały na obcasie z pewnością nie spotkają się z dezaprobatą pozostałych gości.