Projektanci mody uwielbiają eksperymentować przy tworzeniu letnich kolekcji. Jest to bowiem jedyny okres, w którym mogą pozwolić sobie na zabawę kolorami, teksturami i motywami. I choć rewolucjonizowanie modowych przyzwyczajeń weszło im w nawyk, niektóre trendy w nieco odświeżonych odsłonach towarzyszą letnim stylizacjom niemalże każdego roku.

Motywy, w których będziemy nosić się tegorocznego lata

Magazyny modowe pękają w szwach od zdjęć przedstawiających abstrakcyjne wzornictwo, tekstury i motywy. Tymczasem na pokazach mody organizowanych przez światowej sławy Domy Mody w rzeczywistości nie zaskoczyły nas żadnymi nowościami. W dalszym ciągu kobiece kolekcje będą zdobione kwiatami, grochami, kratą i pasami. To co sprawi jednak, że wystawy sklepowe nie pozwolą przejść obok siebie obojętnie to… kolory. Kreatorzy mody postanowili ewidentnie wytoczyć wojnę wszechobecnej szarości i monotonii kolorystycznej, wprowadzając do letniej garderoby kobiet odrobinę koloru, radości i świeżości. W katalogach sieci odzieżowych z całą pewnością nie zabraknie pasteli i to we wszelkich możliwych dla nich odcieniach.

Oprócz klasycznych motywów znajdzie się również miejsce dla eleganckiej koronki

Ponadczasowa koronka, która zaakcentuje elegancki wygląd koszul, sukienek i spódnic to ukłon w stronę osób stroniących od modowej przepychanki. O wiele większe zmiany zaszły w trendach mody męskiej. Panowie zostali rzuceni przez projektantów na głęboką wodę! Na okładkach magazynów modowych pojawiły się szerokie spodnie a także pasy i grochy, które do tej pory stanowiły raczej atrybut damskiej odzieży. Jak nowy trend przyjmie się wśród konserwatywnych panów?