Mężczyźni nie kryją, że coraz większą uwagę przykuwają do swojego wyglądu. Moda stanowi ważny element ich codzienności, choć ubrania wpisujące się w męskie trendy dalekie są od abstrakcji. Stylizacje, które wybierają panowie są raczej stonowane i uniwersalne choć z drugiej strony nie ma w nich miejsca na nudę i monotonię. Klasa, klasa, klasa – oto według magazynów modowych motyw przewodni obowiązujących dziś trendów męskich.

„Łobuzerstwo” odchodzi do lamusa. Szerokie spodnie i luźne bluzy to już historia

Oczywiście na ulicach wciąż mijamy młodych mężczyzn, którzy stanowczo odmawiają wszelkim metamorfozom. Motyw przewodni ich garderoby to najczęściej szerokie spodnie sięgające za kolana a do tego niewiele krótszy T-Shirt z abstrakcyjnymi wzorami. Styl może wygodny i nie do końca wart krytyki (zwłaszcza jeśli zgodnie z jego trendami noszą się eksperymentujący z modą nastolatkowie). Nowoczesny mężczyzna, który wie jak dobrze wyglądać z pewnością nie wybrałby się jednak w takim stroju na kolację zapoznawczą do przyszłych teściów.

Absolutne „NIE” dla grubych łańcuchów i szpanerskich zegarków za 9,90!

Czasami lepiej zrezygnować z dodatków niż wybrać takie, których zastosowanie trudno racjonalnie wytłumaczyć. Mężczyźni mający choć odrobinę wyczulony na modę zmysł estetyczny lub regularnie przeglądają magazyny modowe wiedzą, że grube łańcuchy rodem z amerykańskich filmów gangsterskich nie mają dziś prawa modowego bytu.

Klasyka, elegancja, tak jak i ponadczasowa elegancja mają swoje złote zasady. Jedną wspólną dla wszystkich akceptowanych dziś stylów męskiej mody jest kategoryczny brak miejsca dla kiczu i bazarowej tandety!